Sibiř 2015: Filmaři po stopách legií

1.4.2015

První nápad padl v lednu. Chceme točit o legionářích na Sibiři, musíme tím pádem místa, kde legionáři žili a bojovali, vidět, projet i projít.

A jak jinak, než stylově po transsibiřské magistrále. Petr Nikolaev a Jiří Pruša proto vyrážejí druhou dubnovou středu na dvoutýdenní vlakovou anabázi po Sibiři. Na našem webu budeme hned od středy online zaznamenávat jejich zážitky a dojmy. Uvidíte na mapě, kde se právě nacházejí, v sms deníku budete moci sledovat jejich bezprostřední reakce.  

Na fotce Petrova dvorního kameramana Davida Ployhara pózují oba pánové na kolejích v takřka sibiřském sněžení (to nám zařídilo aprílové počasí ve vršovickém depu při focení Legiokalendáře). Na východ po stopách legionářů se vydávají společně už podruhé, loni v létě letěli Prušovým letadlem do Zborova. Dokument, který namluvil Lukáš Vaculík, najdete na našem YouTube kanále.

Zoom gallery

 

Foto dole: Honza Rasch vyfotil oba aktéry před těpluškou, historickým vagonem, který filmový architekt Petr Fořt osignoval názvem projektu. Všimněte si sveřepého výrazu Jiřího Pruši. Původně chtěl letět - jak je zvyklý - svým Dynamicem OK-LEX, ale obavy z toho, jak by v Rusku (ne)fungovala logistika, ho přiměly k přesunu na koleje a z ruských vlaků má na rozdíl od svého letadla trochu obavy. Cesta vlakem je ale v tomhle případě to pravé. Legionáři, to jsou přece koleje, vlaky a Transsibiřská magistrála. 

Zoom gallery

Legionáři > Příběh filmu > Právě se děje > Sibiř 2015: Filmaři po stopách legií