Dvě milá setkání - s Joan Mohr a Kevinem McNamarou

12.9.2016

Dvě velmi příjemná setkání absolvoval Jiří Pruša v rámci své právě probíhající letecké expedice USA 2016. Setkal se v Americe se dvěma americkými vědci a spisovateli, které příznivci našeho filmu dobře znají: v San Diegu s Joan Mohr a ve Filadelfii s Kevinem McNamarou.

Jiří Pruša s Joan Mohr na letišti Brownsfield nedaleko Sna Diega.
Jiří Pruša s Joan Mohr na letišti Brownsfield nedaleko Sna Diega.

Setkání s Joan Mohr bylo velmi srdečné, stejně jako předloni v Paříži. Sešli jsme se na letišti v Brownfieldu, kam to měla ze San Diega, kde žije, nedaleko, a poseděli spolu v mexické restauraci. Téma hovoru bylo samozřejmě, jak jinak - náš film a legionáři obecně. 

Joan se věnuje výuce učitelů historie a nedávno vydala knihu věnovanou Jaru 1968 v Československu.  

S Kevinem McNamarou, který žije 20 km od centra Filadelfie, se Jiří setkal o necelé dva týdny později, když mezitím obletěl západní, severní a východní hranici USA. Kevin vyučuje na univerzitě a legionáři jsou srdeční záležitost. "Kniha o Legiích je zřejmě moje jediná větší kniha v životě a tak budu do jeho konce dělat všechno pro to, abych ji - i celou historií legií - propagoval a podporoval," řekl na setkání s Jiřím Prušou. Mluvili proto o případném vydání knihy v Česku a o propagaci filmu i celé legionářské story v USA.

Druhé setkání - s Kevinem McNamarou ve Filadelfii.
Druhé setkání - s Kevinem McNamarou ve Filadelfii.

"Je skvělé vidět dva tak nadšené podporovatele příběhu Legií, kteří nemají žádné české-slovenské kořeny," hodnotí obě setkání Jiří Pruša.  

V Chicagu se Jiří setkal ještě s významný právníkem Georgem Drostem. S ním se uvidí záhy ještě jednou, dokonce v Praze na akci na americkém vyslanectví na počest zatím nejmenované kongresmanky, která do Prahy přijede. 

 

 

Legionáři > Příběh filmu > Právě se děje > Dvě milá setkání - s Joan Mohr a Kevinem McNamarou