Legiovlak na vlastní oči

11.10.2014 Legendární obrněný vlak, který se účastnil válečných operací na Transsibiřské magistrále a v němž českoslovenští legionáři strážili carský poklad a nadělali tak nejednu vrásku nepřátelům, dojel po stu letech až do Prahy.

Legendární legionářský vlak dorazil do Prahy. Nemohli jsme u toho chybět. 

Režisér připravovaného filmu o našich legionářích na Sibiři Petr Nikolaev společně s producentem přípravy filmu Jiřím Prušou nemohli vynechat příležitost dokonalou repliku části vlaku v Praze spolu s celebritami společenského a politického života uvítat.

Příjezd Legiovlaku do Prahy byl také dobrou příležitostí představit tváří v tvář důležitým osobnostem záměr natočit o legionářích filmovou epopej. Petr Nikolaev tak mohl o filmu promluvit s ministrem obrany Martinem Stropnickým, šéfem poslanecké sněmovny Janem Hamáčkem či primátorem hlavního města Tomášem Hudečkem. Jim i dalším významným osobám režisér předal propagační materiály a také zatím prázdný plastový obal na DVD Legionáři s textem "S Vaší podporou uvidíte v roce 2017" a vlastnoručním podpisem.

Ambiciózní projekt s názvem Legiovlak začala v roce 2009 připravovat Československá obec legionářská. Cíl si dala nelehký: k blížícímu se 100.výročí založení československých legií vytvořit věrnou repliku legionářského vlaku z období 1918–1920, kdy na Transsibiřské magistrále probíhaly válečné operace čs. legií. Výsledek je famózní, jak se ostatně mohly v půlce října na žižkovském nákladovém nádraží přesvědčit stovky Pražanů. Pro tvůrce filmu je legiovlak také motivací pro další práci na filmu, přičemž se nabízí, že si ve filmu může i sám zahrát.

 

   

   

   

   

   

Legionáři > Příběh filmu > Právě se děje > Legiovlak na vlastní oči