Legiokalendář uspěl v soutěži Kalendář roku 2017

26.4.2017

Včera ministr kultury Daniel Herman předal ceny úspěšným uchazečům v soutěži Kalendář roku 2017. Náš kalendář Opravdoví bratři, který jsme připravili na podporu filmu o československých legionářích, získal Zvláštní cenu. 

download.jpg

Pregnatně vzato, dostali jsme Zvláštní cenu za podporu sociální a společenské role, a to za "inovativní přístup k propagaci historického filmu Petra Nikolaeva, který je zároveň uměleckým dokumentem 12 inscenovaných fotografií reprezentujících příběh čs. legionářů v Rusku". 

Všem, kdo se na vzniku kalendáře podíleli, především populárním bratrským dvojicím či trojicím, fotografovi Honzovi Raschovi, grafikovi Adamu Gratzovi a produkční Josefíně Borecké, děkujeme!

Vše o Legiokalendáři najdete zde. 

Děkujeme za ocenění i porotě soutěže, v níža zasedali: Karel Kerlický, vydavatel uměleckých publikací, nakladatelství KANT, Jan Sehnal, ředitel Vyšší odborné školy grafické a Střední průmyslové školy grafické v Praze, Alan Záruba, grafický designér, Alba Design Press, člen TypoDesignClubu, Helena Vonková, vedoucí oddělení marketingu, Národní divadlo v Praze, Miroslav Vojtěchovský, fotograf František Kavecký, šéfredaktor Novín pre grafický priemysel a Zdeněk Sobota, prezident Svazu polygrafických podnikatelů.

Práce na kalendáři byla náročná, ale velmi radostná a byl to první hmatatelný výsledek přípravných prací na filmu Opravdoví bratři. 

Legionáři > Příběh filmu > Právě se děje > Legiokalendář uspěl v soutěži Kalendář roku 2017