Jan Dvořák

Jan Dvořák

Web filmu a média

Web je vstupní branou k první klapce. Právě on je spolu s šikovností režiséra a producenta tím prvním, co mohou filmaři z teprve budoucího filmu ukázat spřízněným duším a donátorům. Bez nich se film natočit nedá. Web filmu budoucí filmové dílo také po celou dobu a poté i zpětně reprezentuje a prezentuje. Zve diváky do kina, vtahuje je ale do děje už v prenatálním stadiu filmu. A to vše se neobejde bez zájmu a přízně médií. Proto webu filmu v přípravné fázi věnujeme maximální pozornost.  

Jan Dvořák vede web leteckého magazínu Flying Revue. V letech 2008-2016 vedl na iDNES.cz rubriku Blogy. Spolu s týmem Cestování iDNES.cz se podílel na speciálu Letadlem, který podrobně mapuje několik leteckých expedic producenta Legionářů Jiřího Pruši. S ním také vymyslel a absolvoval jeho první letecké mise pro iDNES.cz. Nejprve okružní let po Česku pro iDNES.cz, poté i dvoudenní misi z letadla ve stopách českých automobilistů jedoucích na Jadran. Odtud už byl jen krok ke spolupráci na Legionářích.

Původní profesí je klinický logoped, kde při práci s dětskými klienty přičichl k radosti psaní pro děti. K vydání má připraven letní námořnický příběh Johnny Depp, Bedřich a já, Český rozhlas Junior na podzim 2016 odvysílal jeho desetidílný seriál pro děti Jak Hlaváčkovi snídali s větrem v zádech. Skvěle četli Taťjana Medvecká Otakar Brousek mladší.  

Legionáři > Tým > Jan Dvořák