Získali jsme dotaci na napsání scénáře

10.3.2015 První úspěch Legionářů na poli dotačním.

oscatka.jpgRada Státního fondu kinematografie nám udělala radost. Rozhodla, že finančně podpoří napsání scénáře pro náš film.

Žádosti bylo vyhověno v plném rozsahu, sdělila nám. Scénárista filmu Miroslav Oščatka tedy může v klidu pracovat na další verzi scénáře, slovy úředními na "vytvoření literárního scénáře pro celovečerní hraný film". 

Žádost jsme podali 28.listopadu 2014. Pátého prosince byli vylosováni experti pro vypracování posudku. Oba, obsahový expert Jana Hádková i ekonomický expert Pavel Borovan, přidělení dotace doporučili. 8.ledna jsme expertní posudky dostali k dispozici, o měsíc a půl později, 18.února jsme projekt před radou osobně prezentovali. 

Asi každý, kdo žádá o dotaci, by chtěl číst podobné řádky: "Rada ... při svém rozhodování vzala v potaz žádost, expertní analýzy a osobní slyšení a na základě těchto informací a po vzájemné diskuzi každý člen Rady obodoval projekt v příslušných kategoriích dle Statutu Fondu. Průměrné bodové hodnocení žádosti dosáhlo 92,08 bodů. Žádosti bylo vyhověno v plném rozsahu."

Mimochodem, rozhodnutí čítá takřka sto bodů a při jeho čtení se jeden docela zapotí.

Legionáři > Příběh filmu > Právě se děje > Získali jsme dotaci na napsání scénáře