Do projektu vstupuje Jiří Pruša

11.1.2014 Skvělá zpráva: máme mecenáše příprav filmu!

Podnikatel, letec a publicista Jiří Pruša nabídl producentskou pomoc při přípravách filmu.

Když si podnikatel Jiří Pruša přečetl v jednom interview s Petrem Nikolaevem, že by rád natočil film o československých legionářích, bez meškání ho vyhledal a nabídl mu spolupráci. 

nikolaevprusa_letadlo.jpg

Osudy legionářů mu totiž leží na srdci už od dětství. Když mu bylo asi 10 let, objevil sbírku známek, v níž ho zaujaly prvorepublikové známky věnované památce čsl. legionářů.

Ve škole se o nich samozřejmě nedozvěděl nic, a tak se začal o jejich osudy zajímat sám. Postupně si uvědomil, že příběhy legií v Rusku v sobě mají obrovskou sílu.

Oba dva pánové tedy nosili v hlavě nezávisle na sobě myšlenku na velkolepou filmovou podívanou. Hned na první schůzce se proto snadno dohodli. Jiří Pruša bude producentem přípravy filmu, zejména zafinancuje psaní scénáře a bude organizovat přípravné práce v rámci kampaně na získání podpory a financí pro film. 

Pruša je veřejnosti známý jako sportovní pilot, jeho mnohatýdenní expedici nad evropskými ostrovy mohli čtenáři letos sledovat ve speciálu Evropské ostrovy z nebe na zpravodajském portálu iDNES.cz a na jeho webu www.prusa.org.

Za sebou má také lety na pouštěmi Kalahari a Namib v Botswaně, Jižní Africe, Namibii i Viktoriinimi vodopády v Tanzanii. Létal i nad Spojenými Státy. Unikátní byl jeho oblet Manhattanu. Napsal několik knih o létání a také fascinující encyklopedii Abeceda reálného socialismu. Výtěžek z prodeje knih, které nabízí portál Knihy iDNES.cz, věnuje na podporu tvorby filmu o Legiích.

Jako podnikatel má za sebou má dlouhá léta v leteckém byznysu, nyní je kromě toho také developerem na Kypru a uvažuje ještě o dalších akvizicích v oboru létání. 

Více na jeho blogu na iDNES.cz a na Knihy iDNES.cz.

Legionáři > Příběh filmu > Právě se děje > Do projektu vstupuje Jiří Pruša