Nikolaev: Film o legiích musím natočit. Nemůžu jinak

22.7.2014 Proč chce Petr Nikolaev natočit film o legiích.

"Cítím to tak silně, jako málo co," říká režisér Petr Nikolaev o nevyhnutelnosti natočit hraný film o legionářích ze Sibiře. 

Historické paralely ho lákají už dlouho a už dlouho je zachycuje ve svých filmech. Od Cyrila a Metoděje přes dobu Přemysla Otakara II. až ke Kvidovi časů předlistopadových. Nyní chce napravit to, že období sklonku první světové války a osudů československých legionářů ve vazbě na vznik Československa zatím filmová kamera míjí. Film Zborov z roku 1938 byl poněkud zatížený ideologií a politikou té doby, a tak se nyní otevírá prostor pro film zcela nový, moderní.

hhh.jpg

"Chceme natočit filmovou epopej o tom, jak kluci, jimž slíbili návrat z fronty k jejich láskám, manželkám a dětem nejpozději do podzimu, stanuli před sto lety tváří v tvář něčemu, o co sice nejspíš vůbec nestáli, leč navždycky to změnilo jejich životy, protože mohli být u toho, když se utvářela historie," říká režisér Nikolaev. On a jeho tým se právě pustili do přípravy velkofilmu, který zmapuje dosud mlhavé až slepé období našich dějin. 

Cíl je jasný: premiéra v roce 2016. 

Legionáři > Příběh filmu > Právě se děje > Nikolaev: Film o legiích musím natočit. Nemůžu jinak